LÄS ÄVEN: Hela listan: Eleverna som börjar på Nifsarpsskolan

Programmet för administration, handel och varuhantering, AHADM:

Casper Andersson, Mariannelund.

El- och energiprogrammet, EE:

Robin Borg, Edvin Bülow, Aneby, Robin Granat, Erik Karlsson, Laith Khojah, Aneby, Hugo Näslund, Osman Sheekh, Ydre.

Ekonomiprogrammet, EK:

Malin Adolfsson, Ingatorp, Alisjjad Al-Ziyadi, Hjältevad, Mohammed Hitham Ayoub, Mohammad Bickbashy, Jennifer Bjälefors, Kewin Bjälefors, David Borg, Nykvarn, Athra Brahm, Martin Bäckmark, Ida Edvardsson, Amanda Ekberg, Jonathan Ekman, Sebastian Frid, Victor Garnå, Felicia Gustafsson, Vetlanda, Mahdi Haidari, Ydre, Hedda Johansson, Jonna Johansson, Ydre, Emil Jonsson, Oliver Kinberg, Alva Lindgren, Isak Lindgren Leonita Malaj, Jacob Mårtensson, Rut Nelzén, Filip Nilsson-Holm, Ville Pettersson, Anduena Qela, Melaine Rittervall, Vetlanda, Leo Sjöström, Yasmine Toorell Karlsson, Agnes Ugarph.

Annons

Estetiska programmet - bild och formgivning, ESBIL:

Matilda Andersson, Timmersdala, Hanna Hjert, Huskvarna, Ella Malmberg Holmqvist, Vetlanda, Hilda Johansson Hjortvid, Västervik, Maria Kapagiannidou, Västervik, Minna Piribauer Rombe, Arvidsjaur, William Sivertsen, Idre, Alva Sivertsson Giss, Nässjö, Meja Söderlund Zaar, Västervik.

Programmet för fordonsvård och godshantering, FGFOR:

John Nilsson, Mariannelund.

Programmet för Hotell, restaurang och bageri, HRHOT:

Petronela-orlanta Luca, Emelie Risso.

Humanistiska programmet, HU:

Linn Brannestam, Vetlanda, Alice Fjällman, Johannes Höjman, Martin Mori Pilefelt, Thilde Olausson, Vetlanda, Marta Pawlowska, Stockaryd, William Thuresson, Anneberg.

Programinriktat individuellt val el- och energiprogrammet, IMPROEE:

Abdullah Abdullah, Maxmylean Jacob, Ydre, Gheorghe Luca.

Programinriktat individuellt val, vård- och omsorgsprogrammet, IMPROVO:

Ayaan Abdi Adoosh, Bahra Emanuel Putres, Mariannelund, Ghulam Haidari, Nässjö, Mujtabe Husseini, Ydre, Lilas Ahmad Ismail, Loutfie Kurdi, Narges Mohammadi, Ella Rehn, Abdairahman Rslan, Elvira Torstensson.

Yrkesintroduktion inriktning vård- och omsorgsprogrammet, IMYRKVO:

Ali Jawid Afzali, Korsberga, Maria Ali, Nässjö.

Naturvetenskapsprogrammet, NA:

Tilda Adolfsson, Ingatorp, Bertil Almquist, Arvid Aronsson, Dals Rostock, Ulrica Broman, Hult, Nellie Cohen, Sixten Ekbladh, Tranås, Axel Elmblad, Åsenhöga, Emma Eriksson, Anneberg, Maja Erlandsson, Thea Fagerström, Landvetter, Elsa Fröderberg, Alma Gustafsson, Olof Hedin, Mohamed Abdul Hindi Afnan, Aneby, Abed Arahman Husein Nijm, Ibrahim Afran Ibrahim Afran, Mariannelund, Tabarak Kasem, Aneby, Petter Leibe Bergstedt, Sätila, Johan Lundbäck, Järfälla, Anita Maroufpour, Rasmus Mild, Sebastian Mourad, Mushtaaq Mubaarik, Hede, Selma Niemi, Maxim Omelchenko, Karlskrona, Willy Palm, Aurora Peci, Dante Pedersen-dambo Beche, Oskar Persborn, Jacob Petersson, Martin Ramos Hemandes, Nezanin Sara Rezai, Ekenässjön, Iris Skillermark, Ydre, Ellen Skoglund, Philip Staaf, Hillevi Titus, Ingrid Ugarph, Zsuzsanna Petra Varga, Gustav Wärnsberg, Sven Ydremark.

Samhällsvetenskapsprogrammet, SA:

Ether Andersson, Elias Björkdahl, Elin Brunberg, Nässjö, Daniel Kleist Edwards, Julia Engqvist, Astrid Frohlund Hägg, Malin Gustafsson, Elin Göth, Love Hast Stenbäck, Edward Hörlén, Wilma Ingvarsson, Vetlanda, Mutaz Ahmad Ismail, Hilda Johansson, Huskvarna, Besarta Krasnigi, Jill Källgren, Miranda Malmborg, Ella Midfjäll, Hugo Nerlund, Albin Sedig, Ronja Sixtensson, Hult, Elin Svae, Emma Svensson, Josefine Svensson, Linda Svensson, Hilda Themar, Kristin von Stöckel, Iman Yashurkaeva.

Teknikprogrammet, TE:

August Andersson, Gustav Angenfelt, Hjältevad,William Campbell, Edvard Danielsson hageltorn, Simon Edetun, Isac Eklöv, Hult, Nils Eriksson, Ydre, Alma Hjertberg, Brämhult, Erik Ingemarsson, Sjömarken, Viktor Jelivert Börjesson, Kungälv, Tim Johansson, Oscar Johnsson, Hanna Karlsson, Björn Larssen, Mariannelund, Oskar Lindemalm, Märta Ljungberg, Mölnlycke, Jonathan Nilsson, Aneby, Emil Olofsson, Mariannelund, Ester Paulsson, Ingatorp, Axel Rosenqvist Ingatorp, Hanna Sevcik, Hugo Torstensson, Aneby.

Vård- och omsorgsprogrammet, VO:

Sofie Andersson, Aneby, Lovisa Börjesson, Julia Dreschel, Aneby, Elvira Du Rietz, Julia Havskog, Helmer Johansson, Gabriel Jonsson, Hjältevad, Nathalie Klasson, Bulza Krasniqi, Rosita Kwang-im, Mariannelund, Alice Källkvist, Aneby, Ellen Linderfalk, Aneby, Tea Malmqvist, Felicia Olenius, Aneby, Wilma Purmonen, Mariannelund, Tilde Rosenberg, Sabina Schöld, Aneby, Izabelle Sjö, Aneby, Ella Sterner, Ella Andersson Svensson, Arjana Terakaj Ydre, Moa Wilhelmsson, Maja Westerström, Ingatorp, Alva Wikström.

Relaterat: Hela listan: Eleverna som börjar på Nifsarpsskolan